Post Archive

Październik 2017

Altana ogrodowa
AktualnościPrawo budowlane

Wraz z wejściem w życie nowelizacji prawa budowlanego, inwestorzy mają zdecydowanie większą swobodę przy wznoszeniu pewnych budynków. Dotyczy to także elementów architektonicznych, które budowane są w ogrodzie i na które dziś nie potrzebujemy już pozwolenia.

Read More
Wokół domu

Przeciekające rynny to jedna z tych rzeczy, która może skutecznie zepsuć jesień. System odprowadzania deszczówki, który z powodu pęknięć czy też rozszczelnień na łączeniach doprowadza do zalania elewacji czy ewentualnych podtopień, a co za tym idzie poważnym problemów konstrukcyjnych i wydatków. A przecież z przeciekającym rynnom łatwo można zapobiec!

Read More
Mostki termiczne
Budowa domu

Czytając o dobrej termoizolacji domu na każdym kroku natykamy się na pojęcie mostka termicznego. Te obszary w przegrodach budowlanych, przez które przenika ciepło, narażają inwestorów bowiem na wysokie rachunki za ogrzewanie. Ale to nie jedyne problemy jakie mogą powodować!

Read More
Budowa domuWokół domu

Polska jesień nie rozpieszcza nas temperaturami. Od kilku tygodni w Polsce ciepłe i słoneczne dni zdarzają się bardzo rzadko – nic więc dziwnego, iż od połowy września w wielu miejscach w Polsce korzystać można z miejskiej sieci centralnego ogrzewania. Aby jednak w pełni korzystać z ciepła warto zastanowić się, co

Read More