Dachy

Blachodachówki z posypką ze skały wulkanicznej

Budując i wykańczając dom jest dziś w czym wybierać. Każdy, nawet najmniejszy element może stanowić o tym, jaki będzie efekt końcowy inwestycji. A tym, co nierzadko decyduje o estetycznym wykończeniu domu jest jej dach. A właściwie to, czym został pokryty. Warto więc zainwestować w takie produkty, które będą nie tylko efektywne, ale i efektowne – i takim są blachodachówki z posypką ze skały wulkanicznej.

Blachodachówka zabezpieczone naturalnym kruszywem wulkanicznym to produkt unikatowy i nie mający sobie równych jeśli chodzi o właściwości ochronne dachu. Warstwa ta jest bowiem niezwykle odporna na działanie przeróżnych, nawet najbardziej zmiennych warunków atmosferycznych. Wgnieceń – dzięki specyficznej, chropowatej powierzchni –  nie trzeba się obawiać nawet po najcięższych gradobiciach czy obfitych opadach śniegu i zacinającym deszczu. Blachodachówki z posypką ze skały wulkanicznej są także niezwykle wytrzymałe i rzadko ulegają zniszczeniom mechanicznym. Warstwa ta stanowi również świetne zabezpieczenie chroniące przed uszkodzeniami w czasie i montażu.

Porowata faktura takiej blachodachówki to też doskonałe zabezpieczenie przez zsuwającym się śniegiem. Chropowata powierzchnia sprawia, iż w czasie odwilży śnieg nie zsuwa się do rynny, zatykając przez to system odprowadzania deszczówki i grożąc zalaniem elewacji.

Co więcej, kruszywo wulkaniczne ma także bardzo wysokie parametry izolacyjne. Skutecznie wycisza on wszelkie dźwięki – w tym upadające krople deszczu często irytujące w przypadku dachu z blaszanym pokryciem. Matowa powierzchnia świetnie sprawdza się też jako izolacja termiczna, a połać dachowa nie nagrzewa się do wysokiej temperatury. A to ważne jest w sytuacji niezbędnych prac remontowych dachu.

Ważną zaletą jest także niska waga blachodachówki pokrytej pyłem wulkanicznym. Choć nie ustępuje jakością klasycznej dachówce ceramicznej, jest od niej znacznie lżejsza, przez, co zdecydowanie łatwiejsza w montażu oraz dającą większe pole do popisu. Nie wymaga ona także uciążliwej wymiany więźby w sytuacji, gdy konieczna jest całkowita zmiana pokrycia.

Previous post

Zakup niedokończonego domu

Next post

Jesienne porządki

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *