Budowa domu

Dobre ocieplenie domu, gwarancją na niższe rachunki za prąd!

Koszty ogrzewania domu zimą są coraz wyższe. Dlatego należy szukać oszczędności w inny sposób. Dobrą opcją na to jest odpowiednia termoizolacja naszego domu. Dobra termoizolacja to oszczędność dla domu dwóch trzecich kosztów dotychczasowo zużywanego ogrzewania.

Taka inwestycja może szybko się zwrócić i potwierdza to prezes zarządu, Andrzej Kielar z firmy Rockwool Polska:

„Branża budowlana jest prawdopodobnie w najlepszej sytuacji od kilkunastu lat – zarówno w Polsce, jak i w Europie. Bierze się to z kilku przyczyn, najważniejszą jest znaczący wzrost gospodarczy w Polsce. Do tego dochodzą środki unijne, które są mocno absorbowane przez samorządy i firmy. Perspektywy rozwoju branży wydają się bardzo dobre i stabilne w kolejnych 2–3 latach”.

Podkreśla on również, iż dla ich branży ważne, jest zachowanie walorów energooszczędnych:

„Dla naszej branży istotne jest to, że wzrastają wymagania dotyczące energooszczędności. Rynek termomodernizacji rozwija się jeszcze dynamiczniej niż rynek budowalny. Poprawiają się uwarunkowania prawne, a także świadomość konieczności izolowania i budowania bardziej energooszczędnych budynków. To wymusza na rynku stosowanie bardziej energooszczędnych rozwiązań”.

Od 2021 roku, UE postanowiła, że budynki budowane na jej terenie, mają wykazywać niezwykłą energooszczędność. Jest to ważne również ze względu na powstały smog. Pan Andrzej Kielar podkreśla:

„Walka ze smogiem to wielowymiarowe zjawisko. Wiąże się przede wszystkim z niską emisją, czyli zanieczyszczeniami, które powstają przy spalaniu często bardzo złej jakości paliw w domach jednorodzinnych. Ale dotyczy również ograniczenia energochłonności takich budynków. Najlepszym na to sposobem jest termomodernizacja. Zanim będziemy ingerować w źródło ciepła, powinniśmy docieplić budynek. Jeżeli tego nie zrobimy – możemy zmienić źródło ciepła na bardziej wydajne i ekologiczne, ale ilość energii, która jest potrzebna do ogrzania tego budynku, i tak pozostanie taka sama”.

Previous post

Trendy wnętrzarskie - drewniane elementy w łazience

Next post

Plusy i minusy przydomowej oczyszczalni ścieków hydrobotanicznej

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *