Wokół domu

Dobry sposób na czyste powietrze!

Świeże powietrze warte jest dziś na wagę złota. Jak osiągnąć je w domu? To proste – wystarczy rekuperator. To znakomite urządzenie jest bowiem w stanie sprawić, iż w naszych czterech ścianach oddychać będziemy powietrzem nie tylko w odpowiedniej temperaturze i wilgotności, ale także świeże i czyste.

Sposób działania rekuperatora jest stosunkowo prosty. Odzyskuje ono ciepło z powietrza, które jest usuwane z pomieszczania, po to, aby w kolejnym etapie podgrzać powietrze pozyskane z zewnątrz. Rekuperator jest w stanie odzyskać nawet 85 procent ciepła, a dzięki jego działaniu niepotrzebne będzie wietrzenie domu i narażanie się tym samym na straty – w tym finansowe. Powoduje to, iż w domu panuje przyjemna atmosfera, zagwarantowana przez powietrze dostosowane do potrzeb mieszkańców oraz pór roku.

Korzyści

To co decyduje o rosnącej popularności rekuperatora to długa lista korzyści, jakie wiążą się z jego instalacją. Ta najważniejsza to przede wszystkim oczyszczanie powietrza. Dobrej jakości rekuperator jest bowiem wyposażony w filtry, które skutecznie przechwytują tak pyłki – a w tym alergeny roślin – jak i dym, mgłę oraz przeróżne zanieczyszczenia przemysłowe. W praktyce więc, urządzenie to jest w stanie oczyścić powietrze z większości substancji, które wchodzą w skład smogu, stanowiącego zmorę polskich miast.

Co więcej, powietrze przefiltrowane przez rekuperator jest nie tylko czyste ale i świeże. Odpowiednia wilgotność i temperatura gwarantuje bowiem to, iż w domu nie będzie tworzyć się pleśń czy grzyby.

Oczyszczanie a ekologia

Rekuperator to też urządzenie niezwykle ekologiczne – wymaga ono niewiele energii. Najlepsze na rynku rekuperatory nie wykorzystają one więcej prądu, niż potrzebna jest do działania żarówki siedmiowatowej. Oznacza to, iż jego montaż właściwie nie zwiększy rachunków za energię elektryczną.

Wbrew obawom, urządzenie jest także dyskretne. Dobry rekuperator to taki, którego najgłośniejsza część – silnik – znajduje się na zewnątrz. W pomieszczeniu pracuje więc cisza. Jest on także stosunkowo prosty w obsłudze. Sterowane jest zwykle za pomocą pilota, także w sytuacji, w której zwiększa się efektywność czyszczenia powietrza przez zwiększenie liczbę urządzeń w domu.

Kupno rekuperatora poleca się przede wszystkim osobom mieszkającym w dużych miastach, które narzekają na zanieczyszczenie powietrza. Świetnie sprawdzi się jednak też w domu pełnym alergików, którzy w okresie pylenia nie są w stanie znaleźć dla siebie miejsca.

Previous post

Zmiany przez zmiany

Next post

Jak budować dom bez stresu

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *