Dachy

Jak chronić rynny przed korozją?

Przy wyborze orynnowania często kierujemy się walorami kolorystycznymi, lecz wcale tak nie musi być. Możemy kupić niepomalowaną rynnę, którą można pomalować farbą. Farba ta nadaje nie tylko kolor, lecz również ma działanie antykorozyjne!

Zacznijmy od początku

Jeśli chcemy wziąć pod lupę tematykę rynien, to musimy wyjaśnić, jakie rodzaje rynien są dostępne na rynku Polskim.
Rodzaje rynien:

  • stalowe: blacha ocynkowana oraz blacha tytanowo- cynkowa,
  • aluminium,
  • górskie drewno,
  • PVC (polichlorek winylu),
  • miedziane: cynkowe lub akrylowe,

Rynny posiadają określone gwarancję trwałości. Na przykład rynna miedziana ocynkowana może przetrwać nawet do 300 lat! Pozostałe modele to trwałość między 30 a 70 lat.

Odpowiednia konserwacja

Aby rynny były w dobrym stanie przez długi czas musimy im w tym pomóc. Nie wystarczą tylko zapewnienia producenta o ich niezawodności. Trzeba o nie regularnie dbać. Oczyszczanie rynny to podstawowa czynność, którą trzeba regularnie wykonywać. Gdy rura będzie zatkana, to może dojść do tzw. cofki, która niszczy nasze pokrycie dachowe, bądź rozleje się po fasadzie budynku. Należy sprawdzać, czy rynny nie są zatkane, ponieważ tak jak napisaliśmy wyżej może mieć to negatywne skutki. Ważną czynnością jest regularne malowanie rynien. Takie malowanie nie zapewni nam tylko nieskazitelnego, pełnego koloru, co najważniejsze chroni nasze rynny, przed korozją. Idealnie w tym celu sprawdzą się farby Nobiles Dach i Rynna, które chronią rynny przed korozją jak i przed czynnikami mechanicznymi. Do wyboru jest szeroka gama kolorystyczna: biel, brąz ceglasty, czerwony tlenkowy, wiśniowy, brąz mahoniowy, brąz czekoladowy, szary jasny, szary grafitowy, zielony mchowy, czarny. Nie musimy w tym wypadku stosować podkładu, ponieważ ta farba doskonale bez niego pokrywa rynnę. Farba łączy w sobie podkład, farbę i emalię. Możemy ją nakładać na powierzchnie ocynkowane.

Previous post

Czy zbiorniki na deszczówkę to dobry pomysł?

Next post

Być kobietą - jak poradzić sobie na budowie?!

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *