Budowa domuTrendy budowlane

Keramzyt – materiał przyjazny inwestorom

Keramzyt to coraz bardziej popularny materiał budowlany. Czym jest? Jak powstaje? Do czego służy i dlaczego warto przemyśleć jego użycie? Oto kilka najważniejszych informacji na temat tego interesującego budulca.

Właściwości

Keramzyt
Keramzyt

Pierwszym krokiem do powstania keramzytu jest wypalenie gliny pęczniejącej – w wyniku tego procesu powstają kruszywo o owalnym lub okrągłym kształcie. Wypalanie powoduje także zwiększenie objętości materiału, w jego wnętrzu tworzą się bowiem pęcherzyki powietrza. Zewnętrzna strona bloczka wykonanego z tego materiału otoczona jest bardzo odporną powłoką ceramiczną, dzięki której keramzyt jest nie tylko ognioodporny, ale także niemal całkowicie niewrażliwy na działanie związków chemicznych. Co ciekawe, świetnie radzi sobie także w kontakcie z wodą – ani nią nie nasiąka, ani nie przepuszcza. Do innych zalet tego materiału należy także odporność na rozwój pleśni i grzybów.

Szczególne zalety

To, co szczególnie chwalą sobie inwestorzy sięgający po bloczki keramzytowe to zmniejszenie kosztów inwestycji. Jest on bowiem znacznie tańszy od tradycyjnych wyrobów budowlanych. Niska cena wynika przede wszystkim z rosnącej popularności, a tym samym większej konkurencji na rynku. Jak twierdzą eksperci, ta dogodna z punktu widzenia cena produktów keramzytowych z całą pewnością w najbliższych latach nie ulegnie zmianie.

Keramzyt

Wielką zaletą budowania domu przy użyciu bloczków keramzytowych są także niższe koszty eksploatacji. Dom wykonany z tego materiału może pochwalić się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, a to ma niebagatelne znaczenie na wysokość kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku. Co więcej, dom z tego materiały można jeszcze wzbogacić o dodatkową warstwę izolacji wykonaną z płyt styropianowych. Nie tylko jeszcze bardziej zmniejszą ubytki ciepła, ale także zwiększą estetykę domu.

Bloczki keramzytowe to produkt idealny dla osób poszukujących rozwiązań tak ekonomicznych, jak i wysokiej jakości. Świetne parametry i niska cena to przecież coś, co inwestorzy lubią najbardziej.

Previous post

Kilka zasad na temat planowania pomieszczeń

Next post

Nowoczesny wygląd domu - kolor elewacji ma znaczenie!

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *