Budowa domuTrendy budowlane

Komfort cieplny latem i zimą

Choć tegoroczna pogoda zaskakuje i nie zawsze przypomina gorące lato, do których powoli już zaczęliśmy się przyzwyczajać, upały i tak dają się we znaki. Klimatyzacja nie dla wszystkich jest idealnym rozwiązaniem, a w poszukiwaniu dobrej alternatywy warto zastanowić się nad ogrzewaniem nadmuchowym.

Ogrzewanie nadmuchowe to rozwiązanie, które tylko pozornie nie kojarzy się wcale z przyjemnym chłodem. System ten ma wiele zalet. Nie tylko oczyszcza i optymalnie nawilża powietrze, ale także zapewnia komfort cieplny tak latem, jak i zimą. Opcja chłodzenia możliwa jest dzięki ażurowym kratkom nadmuchowym.

Do tego wszystkiego całość sprawia bardzo estetyczne wrażenie. Ogrzewanie nadmuchowe nie wymaga instalacji dodatkowych urządzeń lub elementów, które psują wystrój wnętrza. Nie ma także niezgrabnych grzejników, które trudno zamaskować czy zasłonić.

Ogrzewanie nadmuchowe
Źródło: http://klikmapa.pl

Największą zaletą tego typu rozwiązania jest jednak wysoki komfort użytkowania. Urządzenie rozprowadza ciepło w powietrzu, wydmuchując je przez kanały wentylacyjne umieszczone w suficie lub podłodze. Dzięki temu uznawane jest często za najskuteczniejszy sposób oddawania ciepła do otoczenia. Aby podobnie efektywnie poradzić sobie latem, wystarczy wybrać system, który pozwala na nieznaczne rozbudowanie ogrzewania. Wśród najbardziej popularnych opcji jest możliwość rozszerzenia ogrzewania o funkcję oczyszczania powietrza z wirusów, alergenów, pyłków, bakterii oraz roztoczy.

A właśnie jakość wdychanego powietrza związana jest nierzadko z naszym dobrym lub złym samopoczuciem – niestety stanowczo zbyt rzadko zwraca na to uwagę, kierując się przede wszystkim komfortem cieplnym i temperaturą otoczenia. Duże znaczenie ma także wilgotność powietrza, którą łatwo kontrolować przy ogrzewaniu nadmuchowym. Zbyt suche pomieszczenie może spowodować kłopoty z oddechem, suche, swędzące oczy czy przesuszoną, pękającą skórę. Zbyt wilgotne zaś to pożywka dla grzybów i pleśni.

Z wszystkim tym poradzi sobie dobrze zaplanowany system ogrzewania. Łącząc wiele funkcji sprawi, iż dom stanie się prawdziwą oazą.

Previous post

PassivDom - pasywny dom rodem z Ukrainy

Next post

Przezorny zawsze ubezpieczony

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *