Wokół domu

Na zwrócić uwagę wybierając myjkę ciśnieniową?

Myjka ciśnieniowa, to element, z którym codzienne porządki mogą stać się zdecydowanie łatwiejsze do wykonania. Można jej używać również do czynności związanych z myciem elewacji, czy też kostki brukowej. Zastosowań ma mnóstwo. Myjka generuję wysokie ciśnienie wody, za pomocą, którego usuwane są zabrudzenia, do wody możemy dodać jakiś detergent.

Zastosowanie myjki

Mycie elewacji myjką ciśnieniowąMyjka ciśnieniowa najczęściej używana jest do mycia samochodu. Za jej pomocą możemy również wyczyścić np. sprzęt ogrodowy, należy jednak zwrócić uwagę na to, aby był z twardego materiału, którego nie zniszczy twardy strumień wody. Dlatego nie powinniśmy nią myć roweru- niektóre części przez to mogą ucierpieć, a piasek może zostać wciśnięty w zębatki. Przy użytkowaniu sprzętu należy stosować się do zaleceń producenta i zmieniać końcówki oraz rodzaj strumienia wody adekwatnie do mytej rzeczy. Odległość myjki od sprzętu to ok. 30 cm. Myjka ciśnieniowa jest niezastąpiona przy myciu elewacji domu. Przed takim myciem należy zrobić rozeznanie jakiego strumienia powinniśmy użyć i czy możemy do wody dodać jakiegoś detergentu. Kwestię tę są ważne, aby nie zniszczyć elewacji. Przy takim myciu pomogą nam lance teleskopowe, które równomiernie będą lać wodę. Najbardziej przydatnymi elementami do myjki są: wąż, lanca oraz pistolet. Urządzenie można wzbogacić różnego rodzaju końcówkami. Do wody możemy również dodać specjalnie dopasowane detergenty.

Jaką myjkę wybrać?

Standardowe ciśnienie wody w domu wynosi 0,5-6 barów, a myjka podwyższa je do 60, 100, a nawet 160 barów. Ważnym parametrem jest również ilość tłoczonej wody na godzinę. Standardowa myjka przetłacza  ok. 300-600 l na godzinę. Następnym ważnym elementem jest długość węża, która nie powinna być krótsza niż 3 m, a jego idealna długość to ok. 6-8 m. Myjka składa się z: pompy, tłoków i zaworów. Części te powinny być wykonane z trwałych materiałów. Najlepiej aby głowica urządzenia była wykonana z mosiądzu. Aby wybrać idealną myjkę dla siebie należy kierować się swoimi preferencjami oraz tym do w jakim celu będziemy jej używać. Dobrym wyborem będzie sprawdzona firma, która specjalizuję się w tego typu sprzętach.

 

Previous post

Nowoczesny wygląd domu - kolor elewacji ma znaczenie!

Next post

Galeco NOVA. NOVAtorskie podsufitki Galeco

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *