Budowa domuWokół domu

Nowoczesny wygląd domu – kolor elewacji ma znaczenie!

Aby dom wyglądał nowocześnie nie wystarczy tylko “dograć” go w aspekcie architektonicznym. Istnieją bowiem trendy w kolorystyce elewacji, dzięki który nabiera on nowoczesnego wydźwięku. Jaki kolor sprawi, iż będzie wyglądał on nowatorsko?

Minimalizm zawsze w modzie

Budynki mieszkalne, które mają nowoczesne kształty i są duże, najlepiej wyglądają, gdy są w stonowanych kolorach. Nie musimy jednak martwić się tym, że mogą one nie być modne, ponieważ aktualnie panuje ona na kolory: szarego, grafitu i brązu. Dzięki dopasowaniu się w ten trend, dom nabierze eleganckiego wyglądu, pomimo swoich gabarytów. Według eksperta – Marcina Śniegowskiego, właściciela pracowni projektowej HomeKONCEPT – można w tym przypadku użyć jasnego koloru, a ciemnym podkreślić niektóre elementy, a innowacyjnego wyglądu mogą nadać projektowi naturalny łupek kamienny. Dobrym pomysłem według niego, jest również użycie ciemnego stonowanego koloru.

Klasyczna biel

Biel to kolor, który jest ponadczasowy i może stanowić element dopełniający inne barwy. Kolor, ten, nadać może budynkowi świeżego wyglądu i elegancji. Najbardziej nowocześnie wygląda, gdy jest połączony z ciemnymi elementami, bądź drewnem lub kamieniami. Koncepcja ta, jest idealna do podkreślenia ciemnymi fasadami, czy zamontowaniem okien z ciemnymi ramami. Dom idealnie będzie prezentował się na różnym typie przestrzeni.

Spójna koncepcja

Aby dom wyglądał elegancko, to warto pomyśleć o tym, aby kolor elewacji był również dopasowany do innych elementów, takich jak np. dach. Dlatego warto zainwestować w dach, którego kolor będzie uniwersalny i pasował do większości elewacji, takim kolorem może być grafitowy i czarny. Ważne aby dopasować kolor elewacji do schodów, balustrad i okiennic. Warto dopasować kolor domu, do innych budynków stojących na działce, typu pomieszczenie gospodarcze.

Aby dom wyglądał nowocześnie warto, zainwestować w modny kolor elewacji, który będzie bazował na szarościach, brązach i graficie. Warto aby kolorystyka domu, była dopasowana do innym elementów domu i pokrywała się z kolorem elewacji innych budynków na działce.

Previous post

Keramzyt - materiał przyjazny inwestorom

Next post

Na zwrócić uwagę wybierając myjkę ciśnieniową?

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *