Aktualności

Nowości w domu i zagrodzie – 4 Design Days

Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz katowicki Spodek są gospodarzami targów 4 Design Days, czyli wydarzenia poświęconego najbardziej pomysłowym sposobom na urządzenie domów i mieszkań. Interesujących tematów oraz prawdziwych inspiracji nie brakuje – co więc przede wszystkim zachwyca w najbardziej aktualnych trendach aranżacji wnętrz?

Choć przeglądając ofertę wystawców 4 Design Days nie ma właściwie takiego tematu, który kogoś by nie zainteresował, są i takie kwestie, które wzbudzają największe zainteresowanie inwestorów oraz klientów. Szczególną uwagę zwraca się dziś na przeróżne nowinki techniczne, które mogą ułatwić życie mieszkańcom domu czy mieszkania.

4 Design DaysDoskonałym tego przykładem jest rosnąca popularność toaletami myjącymi, czyli takimi WC, które posiadają także funkcję podmywania. Największą furorę robią one w Japonii, gdzie większość domów wyposażona jest w takie toalety, w Europie zaś najchętniej kupują je Szwajcarzy. W Polsce produkt te dopiero zaczynają swoją karierę, ale zainteresowanie toaletami wielofunkcyjnymi widocznie zaczyna wzrastać. Do tej pory rozwiązania tego typu odstraszały masywną, mało elegancką formą, dziś jednak na rynku znaleźć można takie produktu, które właściwie nie różnią się wyglądem od tradycyjnych toalet.

4 Design Days

Wśród technologicznych udoskonaleń domu na pierwszy plan wybijają się jednak koncepcje domów inteligentnych. Są one nie tylko coraz bardziej modne, ale też coraz bardziej funkcjonalne. Na targach poznać można było interesujące nowości, a w tym choćby głowicę termostatyczną. Jest ona instalowana na kaloryferach i pozwala na osobne sterowanie każdym z nich. Oczywiście dokonywać można tego za pomocą smartfona pozwalającego na dostosowanie temperatury w domu nawet na odległość. Inną ciekawostką jest interkom, który pozwala nie tylko nagrywać to co dzieje się w otoczeniu domu, ale także na zdalne sterowanie drzwiami, tak aby automatycznie wpuszczać gości do domu – to także na odległość!

Nowoczesność w domu przede wszystkim pozwala na osiągnięcie maksymalnej funkcjonalności. A im mniej musimy przejmować się drobiazgami codzienności, tym przyjemniej się nam żyje!

Previous post

Jak budować dom bez stresu

Next post

Kilka zasad na temat planowania pomieszczeń

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *