Budowa domu

Ogrodzenie po kosztach? Drewniane, panelowe czy betonowe?

Ogrodzenie domu – wydatek, który najczęściej jest tym ostatnim podczas budowy domu marzeń – powinno spełniać dwa warunki. Po pierwsze, musi być funkcjonalne i dobrze zabezpieczać działkę, wszakże właśnie dla podwyższenia bezpieczeństwa jest ono wznoszone. Po drugie, ogrodzenie powinno być estetyczne – łatwo nim bowiem zepsuć nawet najpiękniejszy efekt końcowy. Czy da się tym warunkom sprostać nie mając wiele funduszy na koncie, po wzniesieniu domu? Oczywiście!

Ogrodzenie drewnianeJednym z najlepszych ekonomicznych wyborów jest ogrodzenie drewniane. To niezwykle uniwersalne rozwiązanie świetnie sprawdzi się tak w przypadku zabudowy tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Jego ogromną zaletą jest łatwy montaż, bez konieczności stawiania podmurówki – a to oznacza niewysokie koszty prac z tym związanych. Nic więc dziwnego, iż ogrodzenie cieszy się duża popularnością. Inwestorzy szczególnie często wybierają ogrodzenie z desek sosnowych.

Dobrym rozwiązaniem jest pokrewne ogrodzenie lamelowe, które daje jeszcze większe poczucie prywatności oraz lepszą ochronę. Ono także nie wymaga stawiania podmurówki, sprawdza się więc przede wszystkim w terenie równym. To co przekonuje wiele osób do tego wyboru to nie tylko niska cena, ale także szeroka oferta i możliwość dobrania ogrodzenia do wyglądu reszty posesji.

Ogrodzenie metaloweŚwietnym ekonomicznym wyborem jest także ogrodzenie wykonane z paneli, które nie tylko dobrze zabezpieczy działkę, ale także dzięki modułom, z których jest wykonane, nie wymaga długich prac. Panele są wytrzymałe oraz sztywne, a szeroki wybór tego typu produktów zapewnia dobre wykończenie posesji. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem z tej kategorii jest ogrodzenie panelowe z siatki. Aby zwiększyć trwałość konstrukcji wykonanej z przęseł oraz siatki osadzonej w metalowej ramie, dobrze jest wykonać podmurówkę.

Inwestorzy stawiający na wysoką wytrzymałość, coraz chętniej sięgają obecnie po prefabrykowane panele wykonane z betonu. Materiał ten zapewnia nie tylko trwałość, ale także tłumi hałasy i nie wymaga konserwacji. Wraz ze wzrostem popularności tego typu rozwiązania, zwiększa się także oferta producentów, dzięki czemu ogrodzenia te stają się coraz bardziej atrakcyjne wizualnie. Wybierając betonowe przęsła należy jednak pamiętać iż konstrukcja ja jest dość ciężka i wymaga większych nakładów pracy.

Previous post

Rynny w nowoczesnym domu

Next post

Miasta XXI wieku

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *