Trendy budowlane

PassivDom – pasywny dom rodem z Ukrainy

Domy prosto z drukarki 3d to jeden z najbardziej gorących trendów branży budowlanej ostatnich miesięcy. Stosunkowo tanie, a do tego błyskawicznie powstające przyciągają coraz więcej inwestorów, którzy marzą o tym, aby wreszcie zamieszkać w swoich czterech ścianach. Do grona producentów tego typu rozwiązań dołączyła niedawno firma PassivDom.

PassivDom to start-up rodem z Ukrainy, który specjalizuje się w tworzeniu bardzo nowoczesnych domów przy ogromnej pomocy nowoczesnych technologii. Robot drukujący elementy konstrukcyjne, który stworzyli, jest w stanie wydrukować części takie jak ściany, podłogę oraz dach domu o powierzchni 35 mkw w 8 godzin! Z drukarki 3d powstają wszystkie najważniejsze części składowe budynku, które wystarczy wzbogacić jedynie o okna, drzwi oraz instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne.

PassivDom - domy z drukarki 3D

Firma swoje fabryki ma zarówno na Ukrainie, jak i USA, co sprawia, iż start-up zaczyna od ogromnego rynku jakim są Stany Zjednoczone i szybko może odnieść spektakularny sukces – pierwsze domy powstaną jeszcze w tym roku. Ich zaletą jest nie tylko szybkie wznoszenie budowli, ale także jej mobilność – jeśli nie ma takiej konieczności, nie muszą być one łączone zewnętrznego systemu wodno-kanalizacyjnego. A to, w połączeniu z wykorzystaniem energii słonecznej, systemowi filtrowania oraz skraplania wilgoci i odprowadzania ścieków, sprawia, iż domy PssivDom mogą być właściwie samowystarczalne.

Potencjalnych inwestorów z pewnością zainteresuje także fakt, iż wzniesienie pasywnego, energooszczędnego domu nie musi być drogie. Za najtańszy projekt zapłacimy mniej niż 130 tys. złotych – to dom 35 metrowy, mający dużą otwartą przestrzeń, kuchnię i łazienkę. Uwagę zwracają przede wszystkim piękne przeszklenia, sięgające od podłogi do sufitu.

Nieco bardziej wymagający klienci mogą zamówić nieco bardziej skomplikowane modele lub zdecydować się na dom powstały na zamówienie – te wyposażone mogą być także w meble. Te bardziej złożone projekty są drukowane w maksymalnie 24h, co oznacza, iż dom może powstać w kilka dni.

PassivDom - domy z drukarki 3DPowinniśmy mieć możliwość życia na łonie natury, z dala od cywilizacji, ale w komfortowych warunkach, które oferują tradycyjne domy. Ta technologia pozwala nam zamieszkać w lesie, w górach czy nad brzegiem – z dala od ludzi i infrastruktury – opowiada o swoich projektach Maria Sorokina, twórczyni koncepcji architektonicznej w PassivDom. I rzeczywiście – te proste, choć imponujące projekty najpiękniej prezentują się w otoczeniu przyrody.

Rynek domów drukowanych jest więc coraz większy, a to oznacza, iż możliwości wyborów jest coraz więcej. To dobra wiadomość dla inwestorów, którzy nie mają nieograniczonych funduszy!

Previous post

Stal na lata

Next post

Komfort cieplny latem i zimą

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *