Trendy budowlane

Perspektywy 2019 branży budowlanej

Zdecydowanie branża budowlana od kilka lat przeżywa rozkwit. Po latach tzw. kryzysu budowlanego z przełomu lat 2012-2015 budowlanka wciąż trwa budowlana hossa.

Rok 2018 dla wielu polskich firm był przełomowy z uwagi na jubileusze, które obchodziły. Większość polskich firm, które stawiały pierwsze kroki po zakończeniu komunizmu, obecnie obchodzi swoje jubileusze 20-25-lecia. Jest to dobry znak świadczący o zaufaniu i jakości polskich wyrobów.

Dla wielu Polskich firm, które prężnie działają na rynku budowlanym w perspektywie 2019 roku oraz kolejnych lat,  liczy się przede wszystkim długofalowy rozwój oparty na wysokiej jakości produktów i świadczonych usług. Jest to zdanie pracochłonne, ale  właśnie w długiej perspektywie opłacalne. Polskie firmy mają również ambitne plany na kolejne lata. Wiele z nich inwestuje w parki maszynowe, w doskonalenie zaplecza technologicznego, rozbudowę hal produkcyjnych oraz wzmacnianie zaufania i relacji z klientami, wykonawcami, a także architektami, którzy mają coraz większy wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów.

W 2018 r. koniunktura sprzyjała rozwojowi rynku budowlanego. Jednak trudnością były i są ograniczenia z pozyskiwaniem nowych pracowników budowlanych  oraz produkcyjnych, przez co firmy nie mogły wykorzystać w pełni swojego potencjału wytwórczego – mówi Janusz Komurkiewicz Członek Zarządu FAKRO.

Zdaniem Narodowego Banku Polskiego i przeprowadzonej analizy sektora inwestycji infrastrukturalnych, w 2019 roku polski rynek czeka kolejne wyzwanie związane z trudnościami w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników. Mimo to koniunktura na rynku budowlanym powinna wzrastać i w najbliższym czasie nie grozi nam załamanie w tym sektorze.

Previous post

Blachodachówka z posypką wulkaniczną

Next post

Wiosenne przycinanie drzew

The Author

Horalka

Horalka

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *