Dachy

Polacy Mistrzami Świata Młodych Dekarzy!

W dniach 25-29 października 2016 miały miejsce w Warszawie 26. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy. Impreza ta po raz pierwszy zagościła w Polsce. Okazało się, że jeśli chodzi o dekarstwo, nie mamy się czego wstydzić. Rodzime ekipy wygrały dwie z trzech rozgrywanych w czasie mistrzostw konkurencji!

Jeśli szukać mistrzów dekarstwa to tylko w Poznaniu i w Białymstoku. To właśnie stamtąd pochodzą dwa zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w kategoriach (odpowiednio): dachu skośnego i dachu metalowego. Jedynie w konkurencji dachu płaskiego lepsi od Polaków okazali się rywale ze Szwajcarii.

Potrzebujesz kogoś, kto ułoży Ci pokrycie dachu skośnego? Szukaj w Poznaniu i pytaj o Dariusza Jurgę i Oskara Sworka. To właśnie oni, wspólnie z mentorem Tomaszem Jurgą zajęli pierwsze miejsce w tej konkurencji. Na niższych stopniach podium wylądowały drużyny z Łotwy i Słowacji. W przypadku, gdy chcesz aby pokrycie dachowe wykonane było z metalu, nie znajdziesz zaś w Polsce lepszego zespołu niż Artur Falkowski i Patryk Żukowski, którzy triumfowali właśnie w tej konkurencji wspólnie z mentorem Kamilem Muszyńskim. Za Polakami uplasowali się Niemcy, a na najniższym stopniu podium ex aequo Austriacy i Szwajcarzy. Jedyna konkurencja, w której nasi rodacy nie poradzili sobie „na medal”, to pokrycie dachu płaskiego. Tutaj wygrała ekipa ze Szwajcarii. Na podium znalazły się też drużyny z Austrii i Estonii.

W zawodach wzięło udział 25 drużyn z 12 krajów. Mistrzostwom towarzyszył 63. Kongres Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD, Gala Dekarska IFD oraz szereg konferencji o tematyce dachowej.