Dachy

Remont dachu nie taki straszny

Planując remontowanie konstrukcji dachu czy wymianę pokrycia pod uwagę należy brać wiele rzeczy. Szczególnie zaś dwie rzeczy – czas oraz pogodę, która może w sposób znaczący wpłynąć na komfort pracy. Ponieważ jednak dach to ta część domu od której bardzo wiele zależy, jego remont bezwzględnie oddać powinno się w ręce sprawdzonej, profesjonalnej ekipy dekarskiej.

Ponieważ przy każdych pracach remontowych dachu – czy chodzi o naprawę czy zmianę pokrycia czy wręcz wymianę całej więźby – mieszkańcy domu narażają się na niedogodności, każdemu zależy na tym, aby sprawę zakończyć możliwie szybko. A szybko zrobić to mogą jedynie fachowcy – profesjonalni dekarze w ciągu jednego dnia prac są w stanie ściągnąć stare dachówki czy inne pokrycie, położyć folię, łaty i kontrałaty. A to właśnie wykonanie tych ostatnich elementów jest kluczowe do tego, aby zła pogoda, która przecież może pojawić się o każdej porze roku, nie zagroziła wnętrzu budynku. Dla bezpieczeństwa, dobrze jest prace remontowe na dachu starać się planować i korelować z aktualną prognozą pogody.

Gdyby jednak w trakcie remontu zaskoczył wszystkich deszcz, nie trzeba wpadać w panikę. Doświadczeni dekarze posiadają bowiem specjalne płachty brezentowe, świetnie nadające się na zabezpieczenie stropu oraz szkieletu dachu przed położeniem pokrycia. Są one zwykle łączone ze sobą i przytwierdzane do murłat. Można je także mocować do drewnianych łat. Wykorzystywane są także w sytuacji, w której dach ulegnie nagłemu uszkodzeniu związanego np. z huraganowymi wiatrami oraz gwałtownymi burzami. W takiej sytuacji brezent wsuwany jest pod te dachówki, które trzymają się połaci. Płachty nie trudno zdobyć także na własne potrzeby – są one produkowane przez firmy zajmujące się także plandekami samochodowymi. Płachta brezentowa stanowi dobre zabezpieczenie konstrukcji dachu nawet w najtrudniejszych warunkach – łącznie z ulewnymi deszczami. Nie trzeba więc nad dachem stawiać

Podczas remontu dachu nie trzeba więc obawiać się zalanego domu oraz zniszczeń. Oczywiście pod warunkiem, iż do prac zatrudni się profesjonalistów, którzy dobrze znają się na swoim fachu i są przygotowani na pewne nieoczekiwane sytuacje.

Previous post

Architektoniczne trendy na 2017

Next post

Największe targi budownicze w woj. lubuskim

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *