DachyTrendy budowlane

Rynny w nowoczesnym domu

Trendy w budownictwie podsumować można jednym określeniem – prostota. Nieskomplikowana forma oraz stonowane, podstawowe kolory to najbardziej typowe elementy współczesnych projektów architektonicznych. Towarzyszy im nieodłącznie zaawansowana technologia oraz innowacje, które mają sprawić, iż dom będzie nie tylko świetnie funkcjonował, ale był przede wszystkim ekonomiczny. Ta koncentracja na efektywności widoczna jest także w ofertach sektora budowlanego zajmującego się systemami odprowadzania deszczówki.

Prosta i minimalizm formy to dziś najbardziej rozpowszechniony trend tak w projektowaniu, jak i wykończeniu domów. Choć w wielu miejscach Polski – przede wszystkim południowych regionach – miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wymusza budowę domów z dachem dwuspadowym, tak gdzie jest to możliwe, inwestorzy coraz chętniej decydują się na domy zwieńczone dachem płaskim. Powodów jest wiele – a w tym coraz ciekawsza i bogatsza oferta materiałów budowlanych, dająca szanse na tworzenie intrygujących efektów, świetne parametry ekonomiczne i ergonomiczne tego typu dachu. Tego typu rozwiązanie wymusza niejako poszukiwanie reszty elementów dachowych w równie nowoczesnym stylu. W tym także systemów rynnnowych.

Galeco BEZOKAPOWYNa szczęście, na rynku nie brakuje orynnowania, które świetnie sprawdzi się w towarzystwie modernistycznego, minimalistycznego dachu. Są to nie tylko rynny o ciekawym kształcie, ale także systemy, które można całkowicie ukryć w bryle domu. Doskonałym tego przykładem są rozwiązania firmy Galeco – system Galeco BEZOKAPOWY czy też STAL 2, w którym rynny i rury spustowe mają przekrój kwadratowy.

Inwestorzy coraz śmielej sięgają także po rozwiązania, które choć droższe, gwarantują lepszą funkcjonalność. Widać to wyraźnie w zwiększających się sprzedażach orynnowania wykonanego ze stali. Tego typu systemy są nie tylko bardziej wytrzymałe od rynien wykonanych z tworzywa sztucznego, a przez to objęte bardzo długą gwarancją producenta, ale też świetnie pasują do prostych brył, dając estetyczne wykończenie spójnej bryle.

Dobre orynnowanie to więc takie, które świetnie współgra z całą elewacją – nie wybijając się na pierwszy plan, dodaje jej charakteru. Harmonia w architekturze modna jest bowiem niezależnie od roku i aktualnych trendów!

Previous post

Jak kupować dom, by nie żałować

Next post

Ogrodzenie po kosztach? Drewniane, panelowe czy betonowe?

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *