Budowa domuTrendy budowlane

Szybsza budowa z keramzytem

Nowoczesne technologie w budownictwie mogą dziś znacznie przyspieszyć żmudny proces wznoszenia domu. A właśnie uniknięcie niepotrzebnej zwłoki, która zwykle pociąga za sobą wzrost kosztów budowy oraz stresy. Do rozwiązań najczęściej dziś wykorzystywanych, które ułatwiającą i zwiększają tempo prac należą bloczki keramzytowe.

Budowa domu z keramzytu ma zresztą więcej zalet niż tylko szybkie wznoszenie. Materiał ten jest bowiem szczególnie odporny na działanie wilgoci – nie nasiąka wodą, a co za tym idzie, nie zostanie zaatakowany przez niszczycielskie grzyby czy pleśń. Sprawnie oddaje on także wilgoć, a to sprawia, że w budynku panuje przyjemny klimat. Ta charakterystyka materiału ma swoje konsekwencje – dom bowiem świetnie dostosowuje się do warunków zewnętrznych. Latem więc zatrzymuje przyjemny chłód wewnątrz czterech ścian, zimą natomiast ogrzewa i oddaje ciepło.

Keramzyt

Materiał ten jest także niezwykle odporny na działanie warunków atmosferycznych czy wszelkich organizmów żywych, ale także nie ulega on spalaniu. Nie wydziela on także żadnych związków chemicznych ani gazów, jest więc zupełnie bezpieczny dla środowiska. Lekki, wytrzymały oraz prosty w transporcie przekonuje do siebie także różnorodnością. Te gotowe prefabrykaty są niezwykle praktyczne i łatwe w pracy. Doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku budowy domów rodzinnych – których wzniesienie dzięki gotowym produktom może trwać ok. 4 miesięcy – ale także budowli wielorodzinnych czy budynków przemysłowych.

Co niezwykle ważne dla wielu inwestorów, wykorzystywanie prefabrykatów keramzytowych oznacza znaczą obniżkę kosztów budowy. Ich cena jest tak atrakcyjna, iż dla wielu osób, które nawet nie marzyły o budowie domu, mogą sobie pozwolić na tę inwestycję.

Doskonałe parametry jakościowe bloczków keramzytowych sprawiają, iż materiał ten wydaje się być przyszłością budownictwa. Budownictwa, które z całą pewnością będzie jeszcze bardziej dynamiczne i budowane z większym tempem.

Previous post

Podwieszany sufit - hit czy kit?

Next post

Klocki nie muszą być nudne

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *