Łazienki

Trendy wnętrzarskie – drewniane elementy w łazience

Najnowsze trendy w wnętrzarstwie dyktują warunki, w których króluję naturalny nurt. Dlatego urządzając swoją łazienkę, warto przemycić elementy związane stricte z naturą. Jeśli chodzi o urządzanie łazienek, to tutaj należy zastanowić się jakie materiały będą wytrzymałe, na panujące w niej warunki. Jaki gatunek drewna użyć?

Drewniane elementy w łazience, są marzeniem niejednej osoby, urządzającej swoje cztery kąty. Materiał ten bardzo wdzięcznie prezentuję się w kątach łazienki, lecz jaki rodzaj drewna wybrać, aby był odporny na wodę i wilgoć? Na to pytanie najlepiej odpowie nam ekspert z firmy Komplex Market, pani Kinga Liebchen:

„Tradycyjne gatunki drewna, które z powodzeniem mogą być stosowane na zewnątrz domu, nie nadają się do aranżacji łazienek, ponieważ pod wpływem wilgoci i pary wodnej będą się odkształcały. Pod uwagę można wziąć deski z drewna egzotycznego, jak: teak, iroko, wenge, jatoba czy badi. Gatunki te zawierają dużą ilość olejków oraz żywic – substancji, które wpływają na odpowiednie natłuszczenie drewna, a tym samym sprawiają, że nie jest ono podatne na szkodliwą działalność warunków panujących w łazience. Należy jednak pamiętać o regularnym usuwaniu zalegającej wody z powierzchni podłogi za pomocą mopa oraz regularnym wietrzeniu pomieszczenia. To bardzo ważne czynności, dzięki którym zapobiegniemy przedwczesnemu niszczeniu desek oraz rozwojowi szkodliwych dla naszego zdrowia grzybów i pleśni.”

Najlepszym rodzajem drewna, które zdecydowanie sprawdzi się w łazienkowym klimacie, jest drewno modyfikowane termicznie Thermory. Modyfikacji termiczna tego rodzaju drewna, polega na opalaniu oraz hartowaniu go. Dzięki czemu jest ono odporne na wodę i parę wodną. Dlatego też jest to bardzo uniwersalny materiał, którego możemy użyć na ścianach, podłodze, a nawet bezpośrednio w zbiorniku, który ma praktycznie cały czas styczność z wodą. Do łazienek firma Komplex Market, poleca przede wszystkim jesion amerykański. Ma on czekoladową barwę, jest niezwykle trwały, a przede wszystkim odporny na wilgoć i pleśń. Drewno to jest ciepłe, dlatego możemy śmiało zastosować je zamiast popularnych płytek.

Wybierając drewno, należy wybrać jego rodzaj adekwatnie do warunków panujących w danym pomieszczeniu. Wówczas nie spotkają nas żadne nieprzyjemności.

Previous post

Być kobietą - jak poradzić sobie na budowie?!

Next post

Dobre ocieplenie domu, gwarancją na niższe rachunki za prąd!

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *