Budowa domu

Zakup niedokończonego domu

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie. Wszystko trzeba sobie dobrze zaplanować i policzyć. Nie zapominając przy tym o marginesie czasowym związanym z opóźnieniami oraz finansowych wynikającym z dodatkowych, nieprzewidzianych wydatków. Niestety nie wszystkim, którzy rozpoczynają budowę domu, dane jest wprowadzić się do niego. Czasem wynika to ze złych kalkulacji, czasem z przyczyn losowych. Takie niedokończone inwestycje albo czekają na lepsze lata, albo wystawiane są na sprzedaż.

Na rynku nieruchomości znaleźć można całkiem pokaźną liczbę ofert sprzedaży domów na różnych etapach budowy brakuje takich ofert. Nie jest może ich przesadnie dużo, stanowią ledwie kilka procent wszystkich ogłoszeń, ale jednak dla chcącego nic trudnego. Najczęściej na sprzedaż wystawiane są domy w stanie surowym otwartym lub zamkniętym. Nie brakuje jednak również budynków, które należy wykończyć, wykonać hydrauliczną czy elektryczną lub wykonać inne prace tego typu.

Dlaczego niewykończony dom miałby być interesujący z punktu widzenia kupującego? Ceny takich budynków są nawet o kilkadziesiąt procent niższe niż gotowych. Z jednej strony może to być dobra okazja, by stać się właścicielem swoich własnych czterech ścian. Z drugiej jednak trzeba pamiętać, że zakup takiej niedokończonej inwestycji wiąże się ze sporym ryzykiem. Każdą tego typu ofertę należy indywidualnie i bardzo dokładnie przeanalizować, najlepiej z pomocą specjalistów. Określić bowiem należy zastany stan budynku oraz ilość pracy, jaka została jeszcze do wykonania. Dopiero wówczas skalkulować można koszty dokończenia budowy, a więc i określić, czy zakup danej inwestycji jest opłacalny.

Previous post

Polski dom Anno Domini 2015

Next post

Blachodachówki z posypką ze skały wulkanicznej

The Author

spotlab

spotlab

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *